SILVESTROVSKÁ ESTRÁDA 2023

Tak, ako po minulé roky, tak aj tento rok sa o dobrú zábavu a náladu na konci roku 2023 postarali i keď trochu omladení, členovia FS Vepor z Klenovca,  ktorí neporušili zvyk a svojim programom nesklamali. Dňa 29. decembra 2023 sa v Kultúrnom dome v Klenovci konal v poradí už 49. ročník Silvestrovskej estrády. Silvestrovskou estrádou pobavili nielen domácich divákov, ale aj zo susedných obcí. Dá sa povedať, že tento program je už zapísaný v srdciach našich občanov a je oň veľký záujem. Sála kultúrneho domu bola aj tento rok zaplnená.


V programe účinkovali: Kristián Zvara, Daniela Trnavská, Alžbetka Chmelková, Ján Belányi, Miriam Lásková, Lucia Jakabšicová, Nio Hruška, Marco Krška, Andrejka Rapčanová, Lusy Černáková, Dominika Kasáčová, Alexandra Koleková . O zvuk sa staral Miro Sojka. Kulisy a svetlo mali na starosti Pavel Chmelko, Filip Dovala, Marian Strigáč a tí čo práve neúčinkovali, videoprojekciu a hovorené slovo Renáta Brndiarová, Fotto, kamera – video Pavel Vančík, technická a tanečná pomoc Lucia Zvarová a nácviky scénok manželia Stanislava a Jaroslav Zvarovci.


Celý príbeh Estrády začínal ukážkou zo života mladého Floriána Keketa, ktorý bol prelietavý a oslovoval v uliciach takmer všetky dámy. Všetko sa však zmenilo ďalšou scénkou, kde Keket sedel v miestnej krčme a zoznámil sa s dámou, ktorá ho okamžite očarila – Nataša Geržová. Všetko začalo jednou „kávičkou“ a pokračovalo vytvorením rodiny. Nataša rozbehla aj spevácku kariéru, z ktorej ukážku sme mali v prvom tohtoročnom tanci s názvom Chipi chipi. Nasledujúce scénky poskytli náhľad do bežných dní rodiny Keketovcov. Dcéra Mariena zistila že je tehotná (asi) s Mariánom, s ktorým sa zoznámila na chate. Chceli sa vziať a tak ho Mariena predstavila rodičom no Marián sa nevyhol skúške detektorom lži, pri ktorej sa odhalili rôzne rodinné tajomstvá. Marián v skutočnosti miluje namiesto Marieny Ďura a Mariena ani Ďuro nie sú Floriánove deti. Tým sa zistilo že Nataša nebola manželovi verná no paradoxne začala byť nadmerne žiarivá. To bolo vidieť v scénke s názvom „žiarivá Nataša“. Vzťah manželov Keketovcov začal škrípať a po scénke, v ktorej si jeden druhého doberajú sa rozhodne Florián Natašu opustiť, Nataša vážne ochorie a následne zomiera. Pred smrťou však nestihla povedať, komu zanechá svoj dom. Deti sa nevedeli dohodnúť, a tak dom ostal prázdny a chátrajúci, čím sa príbeh končí. Celý príbeh bol medzi scénkami odľahčený tombolou, kvízom, chlapčenským vianočným tancom a niečím, čo na predošlých Estrádach ešte nebolo. Pred samotným programom sa natočili videá, ktoré sa počas programu premietali. Prvým z nich bola reportáž s českými turistkami a ďalej to bola reklama na Olyth BéHá. Celá Estráda skončila spoločným tancom. Opakovačka záverečného tanca nechýbala ani na 49. ročníku Silvestrovskej estrády.


Po záverečnom úklone naším mladým folkloristom, za príjemný večer, plný dobrej nálady, poďakoval Jaroslav Zvara, ktorý nakoniec zaželal všetko dobré, hlavne zdravie, šťastie a rodinnú pohodu do nového roku 2024 a aby sme sa o rok opäť stretli na jubilejnom 50 ročníku Silvestrovskej estrády.