Rozprávkový les – Ráztočné

Po týždni plnom dažďu sme sa konečne dočkali slniečka a tak naše obľúbené a tradičné podujatie pod názvom Cesta rozprávkovým lesom, sa uskutočnilo dňa 26. Mája 2024. Rozprávková cesta mala štart pri penzióne na Ráztočnom.
V nedeľu ráno sa všetci pri penzióne pustili do práce s úsmevom na tvári. Niektorí sa rozbehli do lesa kde upravovali trasu a stanoviská rozprávkových bytostí pri ktorých sa deti zastavovali, no samozrejme aj plnili jednotlivé úlohy. Druhí sa pustili do prípravy občerstvenia pre účastníkov, a ďalší sa starali o to najdôležitejšie, dobroty pre deti ktoré prejdú všetkými stanoviskami. Vďaka tomu sa deti o 9:00 mohli vydať do zákutia Rozprávkového lesa, kde ich za každou zákrutou čakala jedna rozprávková bytosť z rozprávkovej ríše ako napríklad: Hrnček Var, Farmári, Striga Agáta, Víly, Zbojníci, Cez hory cez lesy, Pavúci a Poľovnícky zväz.
Cesta rozprávkovým lesom ich viedla okolo starej lesnej škôlky až späť k penziónu na Ráztočnom, kde deti na konci Rozprávkového lesa dostali balíček sladkostí a Hot-dog.. V areáli penziónu Ráztočné na nich čakal Šašo, ktorý im nafukoval balóniky a vytváral z nich rôzne zvieratká, Pipi dlhá pančucha, DHZO Klenovec so svojou technikou, kde si deti mohli vyskúšať na vlastnej koži aké to je obsluhovať hadicu a húkačky na hasičskom aute, mohli sa vyšialiť na nafukovacích hradoch a ochutnať cukrovú vatu alebo trdelníky.
Na záver by sme chceli vysloviť poďakovanie usporiadateľom: pracovníkom obce Klenovec, ZŠ a MŠ Vladimíra Mináča, ŠZŠ Klenovec, Poľovníckemu združeniu, OZ RODON Klenovec, DHZO Klenovec a členom folklórneho súboru Vepor. Vďaka patrí okrem organizátorov aj všetkým návštevníkom, ktorí sa nenechali odradiť pešou trasou. Veríme, že sa uvidíme opäť na Rozprávkovom lese v roku 2025.